محصولات
  شرکت ها
    مرتب سازی بر اساس :

     به طور کلی مواد شیمیایی را بسته به میزان PHای که دارند، به سه دسته تقسیم می کنند. 

     ۱. مواد اسیدی با PHکمتر از ۷

     ۲. مواد خنثی با PHبرابر ۷

     ۳. مواد بازی با PHبیشتر از ۷

     این سه دسته، خواص و ویژگی های منحصر به فردی دارند و برای امور مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. 

     در این قسمت سعی داریم توضیحاتی در رابطه با نوعی اسید معروف و کاربردی به نام اسید سولفونیک، در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با ما همراه باشید.

     خرید اسید سولفونیک:

     اسید سولفونیک از جمله اسیدهای پرکاربرد در دنیای صنعت می باشد که همواره علاقه مندان بسیاری را به خود جذب کرده است. 

     اگر قصد خرید اسید سولفونیک دارید، می بایست از مراکز معتبر و با سابقه کشور خرید کنید. انتخاب مرکز مناسب، کاری دشوار می باشد. به همین علت گروه شیمی بازار، مجموعه ای از تامین کننده های اصلی اسید سولفونیک را در قالب یک لیست فراهم کرده است.

     برای ثبت سفارش و خرید محصول، می توانید تنها با یک کلیک بر روی شرکت توزیع کننده مورد نظر، اطلاعات لازم در رابطه با آن مرکز خرید به دست آورید و خرید خود را نهایی کنید.

      

     قیمت اسید سولفونیک:

     برای هیچ ماده شیمیایی، نمی توان قیمتی قطعی و نهایی اعلام کرد. زیرا بازار خرید و فروش محصولات شیمیایی دارای نوسانات قیمت فراوانی است. به همین علت برای اطلاع از آخرین قیمت اسید سولفونیک، می توانید در قسمت استعلام قیمت، در خواست خود را به ثبت رسانید و در کوتاه ترین زمان از قیمت محصول مطلع شوید. همچنین می توانید با شماره های موجود در سایت، تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

     اسید سولفونیک 

     اسید سولفونیک با نام لاتین Sulfonic acid، به دسته ترکیبات آلی حاوی گوگرد تعلق دارد که با نام های دیگری نظیر لابسا LABSA، آنیلین پی سولفونیک اسید، سولفانیلیک اسید، ۴-آمینو بنزن سولفونیک اسید و... در دنیای صنعت مشهور است.

     اسید سولفونیک از کنار هم قرار گرفتن ۶ عدد عنصر کربن با نماد شیمیایی C، ۷ عدد عنصر هیدروژن با نماد شیمیایی H، ۱ عدد عنصر نیتروژن با نماد شیمیایی N، ۳ عدد عنصر اکسیژن مواد شیمیایی O و ۱ عدد عنصر گوگرد با نماد شیمیایی Sتشکیل می شود و فرمول شیمیایی آن به صورت C6H7NO3S می باشد. 

     اسید سولفونیک از لحاظ ساختاری بسیار شبیه به اسید سولفوریک می باشد با این تفاوت که در اسید سولفونیک یک گروه آلی جایگزین گروه هیدروکسیل می شود. 

     از خواص و ویژگی های بارز این محصول می توان به خاصیت سورفکتانت اشاره کرد. در واقع خاصیت سورفکتانت، بدین معناست که مولکول های اسید سولفونیک، دارای یک سر آبدوست و یک سر آبگریز هستند. بداین صورت سر آبگریز می تواند با مولکول های غیر قطبی پیوند برقرار کند و سر آبدوست با مولکول های آب. به علت وجود این خاصیت، این ماده می تواند به عنوان یک حلال چربی ها و آلودگی ها مورد استفاده قرار گیرد. 

     در رابطه با حلالیت این محصول نیز می توان گفت که این اسید کاربردی در آب و الکل ها حلال است و در حلال های غیر قطبی نامحلول می باشد. 

      

     کاربردهای اسید سولفونیک:

     از آنجایی که اسید سولفونیک ویژگی های متعددی دارد، در صنایع بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد و کاربردهای بسیاری دارد. در این قسمت سعی داریم شما را با برخی از کاربردهای اسید سولفونیک آشنا کنیم:

     اسید سولفونیک و صنعت:

     اسید سولفونیک خواصی منحصر به فرد دارد، به همین علت می تواند در بسیاری از واکنش های شیمیایی به عنوان نوعی کاتالیزگر شرکت کند و به انجام هرچه بهتر واکنش ها کمک کند. 

     اسید سولفونیک و صنعت تولید مواد شوینده:

     اسید سولفونیک خاصیت پاک کنندگی و شویندگی دارد. به همین علت از این ماده برای تهیه و تولید انواع مواد شوینده، صابون ها، شامپوها و... استفاده می شود. 

     اسید سولفونیک و صنعت داروسازی:

     از دیگر کاربردهای اسید سولفوریک می توان به استفاده از آن در صنعت داروسازی اشاره کرد. از اسید سولفوریک به عنوان ماده اولیه برای تهیه و تولید داروهای آنتی باکتریال استفاده می شود. 

      

      

     فرم استعلام قیمت
     ثبت اطلاعات
     logo-samandehi