محصولات
  شرکت ها
    مرتب سازی بر اساس :

     محصولات شیمیایی بسیار زیادی در دنیای صنعت مورد استفاده قرار می گیرند که اسید فسفریک یکی از محصولات کاربردی محسوب می شود که در صنایع گوناگون نظیر کشاورزی، صنایع غذایی، صنعت تصفیه آب، خوراک دام و طیور و... پرکاربرد است.

     خرید اسید فسفریک:

     اسید فسفریک از جمله مواد شیمیایی پرکاربرد و در عین حال مقرون به صرفه می باشد. اگر از جمله متقاضیان خرید اسید فسفریک هستید، می بایست از مراکز معتبر و به نام کشور خرید کنید. مراکز توزیع کننده متعددی در کشور وجود دارد اما انتخاب مرکز مناسب امری مهم در خرید اسید فسفریک می باشد. برای این منظور در داخل سایت لیستی از تامین کننده های معتبر این محصول وجود دارد که می توانید از آن ها خرید کنید و سفارش خود را به ثبت رسانید.

     شما می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و اطلاعات لازم را کسب کنید و در نهایت از مناسب ترین مرکز، خرید کنید.

     قیمت اسید فسفریک:

     اسید فسفریک به صورت صنعتی در گریدهای مختلف نظیر گرید غذایی، گرید کشاورزی و گرید صنعتی تولید می شود و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. در رابطه با قیمت اسید فسفریک می توان گفت که روزانه درگیر نوسانات قیمت بسیار زیادی هستند و نمی توان قیمتی کلی برای آن لحاظ کرد.

     به همین علت جهت استعلام از آخرین قیمت اسید فسفریک می توانید با شرکت های تامین کنندگان موجود در شیمی بازار تماس حاصل کنید و یا در قسمت استعلام قیمت شرکت ها، می توانید در خواست خود را به ثبت رسانید. در این صورت آخرین قیمت محصول در کوتاه ترین زمان به شما اعلام می شود.

     اسید فسفریک:

     اسید فسفریک با نام لاتین Phosphoric acid، از جمله ترکیبات کاربردی در صنعت محسوب می شود که با نام های دیگری نظیر ارتو فسفریک اسید و فسفریک (V) اسید نیز مشهور است.

     این ماده شیمیایی یک اسید سه ظرفیتی قوی می باشد که از کنار هم قرار گرفتن سه عدد عنصر هیدروژن با نماد شیمیایی H، یک عدد عنصر فسفر با نماد شیمیایی P و چهار عدد عنصر اکسیژن با نماد شیمیایی Oتشکیل می شود و فرمول شیمیایی اسید فسفریک به صورت H3PO4 می باشد.

     اسید فسفریک با جرم مولکولی حدود 98 g/molنوعی اسید معدنی جامد محسوب می شود که حالت کریستالی دارد و به رنگ سفید یافت می شود. همچنین این ترکیب به صورت مایعی بی رنگ و شفاف با غلظت بالا موجود است.

     اسید فسفریک، ماده ای فرار و غیر قابل اشتعال است که غیر سمی بوده و خورندگی بسیار کمی دارد. از جمله خواص و ویژگی های مهم این محصول می توان به حلالیت خوب آن در آب اشاره کرد.

     در رابطه با نقطه ذوب و جوش این محصول می توان گفت که در دمایی معادل ۴۲ درجه سانتی گراد به نقطه ذوب خود می رسد و در دمایی معادل ۱۵۸ درجه سانتی گراد به نقطه جوش خود می رسد.

     کاربردهای اسید فسفریک:

     اسید فسفریک کاربردهای بسیار زیادی در امور گوناگون دارد که در این قسمت به شرح برخی از کاربردهای اصلی این ماده می پردازیم:

     اسید فسفریک در صنعت کشاورزی:

     فسفر از عناصر ضروری و حیاتی مورد نیاز گیاهان می باشد و نقش بزرگی در رشد و نمو گیاهان دارد. اسید فسفریک معدنی غنی از فسفر می باشد. به همین علت در صنعت کشاورزی پرکاربرد است.

     بخش عظیمی از اسید فسفریک تولید شده، در صنعت کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع اسید فسفریک برای تبدیل به کودهای کشاورزی می بایست به نمک های فسفات تبدیل شود. نمک هایی که به عنوان کود مورد استفاده قرار می گیرند، شامل دی آمونیوم هیدروژن فسفات با نماد اختصاری DAP، مونو آمونیوم دی هیدروژن فسفات با نماد اختصاری MAP و یا سوپر فسفات سه گانه با نماد اختصاری TSP می شود.

     حضور کودهای بر پایه اسید فسفریک می تواند به تنظیم PH خاک، تغذیه گیاهان، پاکسازی تجهیزات آبیاری کمک بسیار بزرگی کند.

     اسید فسفریک در صنعت پزشکی:

     اسید فسفریک در صنعت پزشکی به عنوان نوعی واسطه مورد استفاده قرار می گیرد و از آن برای تهیه و تولید داروهای ضد تهوع استفاده می شود.

     بیشترین استفاده از اسید فسفریک در این حوزه، مربوط به صنعت دندان پزشکی می شود. در واقع از اسید فسفریک برای تهیه سیمان های دندانی استفاده می شود. همچنین این محصول شیمیایی در ساختار سفید کننده های دندان و مایع های شستشوی دهان مورد استفاده قرار می گیرد.

     اسید فسفریک در تولید خوراک دام و طیور:

     کاربردهای اسید فسفریک به موارد فوق محدود نمی شود. این ماده شیمیایی در تهیه و تولید خوراک دام و طیور مورد استفاده قرار می گیرد.در واقع اسید فسفریک نوعی مکمل غذایی محسوب می شود و امروزه مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است.

     اسید فسفریک در صنایع غذایی:

     اسید فسفریک نوعی ماده افزودنی غذایی محسوب می شود که به منظور اسیدی کردن انواع غذاها و نوشیدنی ها مورد استفاده قرار می گیرد. زمانی که اسید فسفریک به مواد غذایی افزوده می شود، باعث ایجاد طعم ترش در آن می‌ شود. به علاوه این ماده شیمیایی نوعی تقویت کننده طعم و شفاف کننده نیز محسوب می شود. اسید فسفریک به عنوان ماده نگهدارنده نیز در گرید خوراکی مورد استفاده قرار می گیرد.

     مواد غذایی که اسید فسفریک در آن ها حضور دارد شامل انواع نوشابه ها، مرباها، انواع ژله و ژلاتین، پنیر و مخمرها، ترشی جات و کنسروها و... می شود.

     فرم استعلام قیمت
     ثبت اطلاعات
     logo-samandehi