محصولات
  شرکت ها
    مرتب سازی بر اساس :

     خرید آب اکسیژنه

     با توجه به گستره‌ ی کاربردهای این محصول خرید آب اکسیژنه در گریدهای بسیار متنوعی امکان پذیر است. آب اکسیژنه در بسته بندی های ایمن و در اندازه های قابل انتخاب و متنوع جهت خرید، عرضه می شود.

     آب اکسیژنه در گریدهای صنعتی، غذایی، آزمایشگاهی، دارویی، بهداشتی توسط شرکت های مختلف مثل نگین تجارت پیام، آوا تجهیز آزما، کیمیا تجارت تات، خوزستان لابور، صنایع شیمیایی آروین با برندهایی همچون پاشا، EXIR، ، مرک، ASD به فروش می رسد. کشورهای تولید کننده این ماده ترکیه، اتریش، ایران، آلمان هستند اسم انگلیسی این ماده است و همچنین شماره رجیستری این ماده شیمیایی (همان Cas No) ۷۷۲۲-۸۴-۱می باشد که با جستجوی اسم ماده یا شماره رجیستری ماده مورد نظر در داخل سایت شیمی بازار می توانید لیست تامین کنندگان معتبر آن را مشاهده کنید.

     سایت شیمی بازار اهمیت خرید آب اکسیژنه و بسیاری دیگر از مواد شیمیایی را می داند، به همین دلیل به منظور بهبود کیفیت خریدِ مصرف کنندگان محصولات شیمیایی در تلاش است تا با تهیه ی یک لیست از بهترین فروشندگان و معتبرترین عرضه کنندگان، فرصت تهیه ی آب اکسیژنه و سایر مواد شیمیایی را تسهیل کند. شیمی بازار امکان خرید بی واسطه را از تامین کنندگان معتبر آب اکسیژنه به شما ارائه می دهد.

     شیمی بازار برای انتخاب فروشندگان و شرکت هایی که آماده ی پاسخ به نیاز خرید آب اکسیژنه توسط شما هستند، استانداردهای بالا و قابل توجهی دارد. به همین دلیل می توانید برای خرید آب اکسیژنه و یا هر ماده ی شیمیایی دیگری به این لیست و کیفیتش اعتماد کنید و بدون واسطه خرید خود را انجام دهید. توجه داشته باشید که می توانید به کمک این لیست با کارشناسان فروش شرکت ها و فروشگاه های باکیفیت و پیشرو در زمینه عرضه محصولات شیمیایی ارتباط برقرار کرده و برای خرید آب اکسیژنه مشاوره دریافت کنید.

     قیمت آب اکسیژنه

     تولید آب اکسیژنه شامل فرآیندهای نسبتا دشواری می باشد و تهیه ی آن به هیچ عنوان ساده نیست. این مسئله هم بر قیمت آب اکسیژنه تاثیر گذاشته است و هم ریسک خرید آب اکسیژنه باکیفیت را بالا می برد. برای خرید ترکیبات و محصولات شیمیایی توجه به کیفیت یکی از پراهمیت ترین موارد می باشد که عدم رعایت آن می تواند موجب خسارت مالی و جانی، کاهش کیفیت محصول نهایی و... باشد.

     ارائه ی قیمت برای چنین محصول با ارزش و پرکاربردی تحت تاثیر بسیاری مسائل جانبی می باشد که برخی از آن ها عبارتند از قیمت ارز، شرکت تولید کننده، مقدار و خلوص و گرید و... گرچه شرکت اینترنتی شیمی بازار با ارائه لیستی متشکل از تعداد قابل توجهی فروشنده و عرضه کننده معتبر برای خرید آب اکسیژنه امکان ارتباط گرفتن با مراکز فروش و استعلام قیمت آب اکسیژنه را فراهم کرده است.

     آب اکسیژنه

     سوال می تواند این باشد: به هرحال که در آب نیز اکسیژن داریم، پس چرا آب دیگری وجود دارد که نامش آب اکسیژنه می باشد؟ یا شاید از خود بپرسید خرید آب اکسیژنه؟ واقعا کسی آب را از عرضه کنندگان محصولات شیمیایی می خرد؟ شاید هم نپرسید و خودتان کسی باشید که قصد خرید آب اکسیژنه را دارد و بدانید که این مایع به اسم آب اکسیژنه در حقیقت چه محصول قابل توجه شیمیایی ای می باشد و با آبی که روزانه مصرف می کنیم چه تفاوت هایی دارد. هر سوالی که در ذهن دارید را به خاطر بسپارید. این مطلب گردآوری شده است تا آب اکسیژنه این محصول خارق العاده را مورد بررسی قرار دهد و به سوالات زیادی پاسخ دهد.

     پراکسیدها ترکیباتی هستند که دارای یک پیوند اکسیژن اکسیژن می باشند که یک پیوند یگانه می باشد. آب اکسیژنه آبی (H2O) می باشد که یک اکسیژن بیشتر دارد. به همین دلیل یک پراکسید است. آب اکسیژنه ساده ترین پراکسید دنیای شیمی است. در ادامه ی این مطلب قصد بررسی این پراکسید ساده را داریم، به سوال آب اکسیژنه چیست؟ یک پاسخ کامل می دهیم، با این مایع جالب و ویژگی های آب اکسیژنه و خواص فیزیکی و شیمیایی آب اکسیژنه آشنا می شویم و در نهایت کاربردهای آب اکسیژنه را بررسی و مرور کرده و بهترین مسیر برای خرید آب اکسیژنه را خدمت شما ارائه می دهیم.

     آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید چیست؟

     آب را اگر مایه ی حیات بدانیم، آب اکسیژنه را می توان مایه ضدعفونی دانست. ضدعفونی یکی از مهم ترین و رایج ترین کاربرد این مایع شیمیایی می باشد. از آب اکسیژنه به عنوان سفید کننده بسیار استفاده می شود. گرچه برای پاسخ به سوال هیدروژن پراکسید چیست؟ بهتر است دقیق تر و علمی تر به بررسی آن بپردازیم.

     هیدروژن پراکسید همان طور که از اسمش پیداست، مایع بوده و به صورت کلی و در دمای اتاق رنگ آبی کم رنگ و طعمی تلخ و قابل توجه دارد.آب اکسیژنه یا نام دیگر آن پراکسید هیدروژن به صورت طبیعی در هوا به صورت گاز نیز حضور دارد.آب اکسیژنه یک عامل معروف و متداول اکسیدکننده می باشد.

     ساختار شیمیایی هیدروژن پراکسید به عنوان ساده ترین پراکسید موجود شامل دو گروه هیدروکسیل می باشد که به کمک یک پیوند کوالانسی به یکدیگر متصل شده اند. این پیوند کوالانسی همان طور که از پراکسیدها انتظار داریم یگانه هستند.

     خواص فیزیکی و شیمیایی آب اکسیژنه

     نام آیوپاکهیدروژن دی اکساید
     نام های دیگردی اکسیدان، هیدروژن پراکسید
     فرمول شیمیاییH2O2
     فرمول مولکولی(HO)2
     CAS NUMBER7722-84-1
     جرم مولی34.0147 گرم بر مول
     دمای ذوبمنفی 0.43 درجه سانتیگراد
     دمای جوش150.2 درجه سانتیگراد
     شکل ظاهریمایع، با رنگ آبی بسیار کم رنگ

     ویژگی های آب اکسیژنه

     آب اکسیژنه ترکیبی ناپایدار به حساب می آید‌. در محیط آزمایشگاه و در ظروف تمیز، با خلوص پایین ماده ای پایدار جلوه می کند اما در صورتی که خلوص آن افزایش پیدا کند، در تماس با هوا و در حضور کمی حرارت به سادگی به سادگی تجزیه شده و به اکسیژن و آب تبدیل می شود. در چنین واکنش تجزیه ای دو مولکول هیدروژن پراکسید و یا آب اکسیژنه می تواند به دو مولکول آب و یک مولکول اکسیژن (O2) تقسیم شود. آب اکسیژنه در محلول های اسیدی با Ph حداقل ۴.۳ و حداکثر ۵.۵ پایدار می باشد.

     آب اکسیژنه ماده ای غیر قابل اشتعال می باشد. با این وجود برخلاف انتظاری که از ماده ای با نام آب داریم، قدرت اکسیدکنندگی آن بالاست، به حدی که در صورتی که با برخی مواد آلی تماس داشته باشد موجب احتراق خود به خودی می شود و احتراق را سرعت می بخشد. به علاوه در صورتی که غلظت آب اکسیژنه بالا باشد، تحت حرارت تا 150 درجه سانتیگراد به جوش آمده و ممکن است دچار تجزیه حرارتی و همچنین انفجار شود.

     آب اکسیژنه معمولا به صورت محلول آبی برای مصارف صنعتی و تجاری عرضه می شود. گرچه خود این ترکیب این شیمیایی به صورت طبیعی در دمای زیر ۱۱ درجه سانتیگراد به شکل جامد بلوری و در دمای بیشتر از این حد، مایع می باشد.

     چگالی آب اکسیژنه با توجه به خلوص آن و در دمای اتاق (20 درجه سانتیگراد) اندازه گیری می شود. به عنوان مثال چگال آب اکسیژنه با خلوص سی درصد 1.110 می باشد.

     عطر آب اکسیژنه تیز، قابل توجه و اسیدی می باشد. می توان گفت که بویی شبیه به اسید نیتریک دارد.

     دمای جوش هیدروژن پراکسید

     نکته ی بسیار جالب در مورد دمای جوش هیدروژن پراکسیدوجود دارد. چه چیز ممکن است در مورد به جوش آوردن یک ترکیب شیمیایی به شدت ناپایدار، واکنش پذیر و گرماده جالب باشد؟ نکته این است که به همان اندازه که به جوش آوردن آب معمولی ساده است، به جوش آوردن هیدروژن پراکسیدسخت است. این دما تنها گمانی می باشد که به کمک تحقیقات دانشمندان و شیمی دانان محاسبه شده است. زیرا هیدروژن پراکسیدپیش از رسیدن به نقطه ی جوش منفجر می شود و به جوش آوردن آن عملا غیرممکن است.

     کاربردهای آب اکسیژنه

     خریداران هیدروژن پراکسید بدانید این ماده به صورت تجاری با درصد های خلوص بسیاری از سه درصد تا ۹۸ درصد تولید و ارائه می شود که این شاید یکی از نشانه های گستردگی بستر کاربردهای آب اکسیژنه می باشد.همان طور که تا اینجا اشاره کردیم ماده ای با کاربردهای متنوع و بسیار می باشد. برای صحبت از کاربردها می توان به صنایعی چون صنایع دارویی، صنایع بهداشتی، صنایع رنگ سازی و صنایع نساجی و کاغذسازی و... اشاره کرد.

     با توجه به ویژگی های منحصر به فرد این محصول از جمله کاربردهای آب اکسیژنه در محیط های آزمایشگاهی و فعالیت های صنعتی می توان به عنوان عامل کاهش دهنده و یا عامل اکسیدکننده اشاره کرد.

     یکی از مکان هایی که آب اکسیژنه کاربرد بسیار مستقیم و موثری در آن دارد، استخرها می باشد. در استخرها برای جلوگیری از گندزدن آب و آلودگی هایی خاص از آب اکسیژنه استفاده می شود.

     آب اکسیژنه یکی از ترکیباتی می باشد که در تولید محصولات بهداشتی و ضد عفونی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از آب اکسیژنه برای تقویت مواد شوینده استفاده می کنند یا برای شستشوی حمام و دستشویی به صورت مستقیم و با درصد خلوص متفاوت استفاده می کنند.

     یکی از جالب ترین کاربردهای آب اکسیژنه به عنوان یک ماده ی آسیب زا به پوست استفاده از آن برای درمان زخم های پوستی بوده است. البته مدت هاست که این روش چندان متداول نیست. البته که کاربردهای آب اکسیژنه در صنایع دارویی به این مورد محدود نمی شود. در زمینه ی سلامت دهان و دندان برای تولید بسیاری از انواع دهانشویه ها از آب اکسیژنه استفاده می کنند. و یا دندان کجا، ناخن کجا؟ اما جالب است بدانید از آب اکسیژنه برای بهبود وضعیت سلامت ناخن ها نیز استفاده می شود. به علاوه در ترکیبات بسیاری از داروها موجود بوده و یا اگر موجود نیست، قطعا در فرآیند تولید بسیاری از آن ها حضور داشته است. به کمک آب اکسیژنه می توان از جلوگیری و یا وخیم شدن سرماخوردگی جلوگیری کرد.

     کاربرد جالب دیگر این محصول نیز در صنایع غذایی می باشد که آنجا آب اکسیژنه را برای معطر کردن محصولات خوراکی استفاده می کنند.

     در صنایع کشاورزی نیز کاربردهای آب اکسیژنه بسیار و قابل توجه است. به عنوان مثال برای ضد عفونی کردن بذرها از آب اکسیژنه استفاده می شود. در مواقعی از سال عمده ی خرید آب اکسیژنه مربوط به کشاورزان و برای صنعت کشاورزی می باشد. به علاوه باغ داران نیز دلایل بسیاری برای خرید آب اکسیژنه دارند. علاوه بر عملکرد مراقبتی و بهداشتی آب اکسیژنه برای خود محصولات گیاهی، مانند ضدعفونی محیط رشد، از آب اکسیژنه می توان برای شستشوی گلدان ها و یا تمیز کردن ابزار آلات استفاده کرد.

     یکی دیگر از کاربردهای آب اکسیژنه در صنعت کشاورزی و باغ داری می باشد. از آب اکسیژنه می توان به عنوان مواد انرژی بخش برای تهیه ی کودهای شیمیایی استفاده کرد. به کمک این کود ها و یا جداگانه می توان از شر علف های هرز نیز خلاص شد و یا حتی حشرات آزاردهنده و آسیب زا برای محصولات را دفع کرد.

     صحبت از جزئیات کاربردهای آب اکسیژنه بیش از این می تواند از حوصله ی مطلب خارج باشد، اما لیستی که در ادامه ارائه می شود گزارشی کامل از مهم ترین کاربردهای گرید صنعتی و دارویی این محصول می باشد که به شرح زیر است:

     • صنعت شیمی و پتروشیمی
     • صنعت الکترونیک و تولیدات الکترونیکی
     • صنایع نساجی، رنگ سازی، کاغذ و کاغذسازی
     • صنایع کشاورزی و باغ داری
     • صنعت متالورژی
     • صنایع بهداشت و تصفیه آب
     • صنایع بهداشتی و دارویی

     بازار آب اکسیژنه

     آب اکسیژنه ماده ای پرکاربرد به حساب می آید. گستره ی عظیم کاربردهای این محصول موجب شده که بازار آن نیز بازاری گرم و پر از عرضه و تقاضا باشد. گرچه می‌ دانیم بازار آب اکسیژنه را می توان به دو گروه بزرگ تقسیم کرد. گروه اول درصدهای خلوص ۳، ۱۲ و ۳۰ می باشد که معمولا در بازار برای انواع مصارف عرضه می شوند. گروه دوم شامل آب اکسیژنه با خلوص های بالاتر می باشد که بیشتر کاربرد صنعتی داشته و یا در آزمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد. رایج ترین خلوص این محصول در بازار آب اکسیژنه عبارتند از ۳۵، ۵۰، ۷۰ و ۹۰؛ که معمولا به کمک این میزان های خلوص، کاربران خلوص های دیگر مورد نیاز خود را تهیه کرده و مورد استفاده قرار می دهند.

     ایمنی استفاده از آب اکسیژنه

     اگر قصد خرید آب اکسیژنه را دارید و یا این مطلب را برای استفاده از آن مطالعه کرده اید، باید بدانید یکی از مهم ترین نکاتی که باید راجع به این محصول رعایت کنید، آگاهی از ایمنی استفاده از آب اکسیژنه می باشد.

     پیش از ادامه بدانید برای استفاده از آب اکسیژنه باید لباس ایمنی، عینک، ماسک و دستکش به همراه داشته باشید.

     تماس چشمی:

     در صورتی که تماس چشمی با آب اکسیژنه صورت گرفت، بلافاصله چشم را از هر گونه عامل خارجی‌ ای مانند انواع لنزها تخلیه کنید و سپس به مدت ۱۵ دقیقه و یا بیشتر با آب با فشار ملایم شستشو دهید. توجه کنید که بلافاصله به منظور دریافت مراقبت پزشکی و درمان با اورژانس تماس بگیرید.

     تماس پوستی با آب اکسیژنه:

     این اتفاق به دو صورت رخ می دهد. در صورتی که پوست تماسی نه چندان قابل توجه با آب اکسیژنه تجربه کرد، بلافاصله محل را با آب سرد به مدت ۱۵ دقیقه شستشو دهید. پس از شستشو محل را با کرم چرب نگه دارید و در اولین فرصت برای دریافت مراقبت‌ های پزشکی به درمانگاه مراجعه کنید.

     درصورتی که تماس پوستی بلافاصله منجر به آسیب شد و یا محل آسیب دیده با آب اکسیژنه تماس پیدا کرد، محل را به خوبی با صابون ضدعفونی کننده شستشو دهید. در چنین موقعیتی باید بلافاصله برای دریافت مراقبت های پزشکی و درمان با اورژانس تماس بگیرید‌.

     استنشاق

     این اتفاق نیز به دو صورت رخ می دهد.

     در صورتی که کاربر پس از استنشاق آب اکسیژنه سرحال بود، او را از محیط خارج کرده و به فضای باز ببرید. در صورتی کاربر که در تنفس احساس دشواری داشت می توان به او تنفس دهان به دهان داد (دقت کنید تنفس دهان به دهان برای موقعیت استنشاق جدی می تواند برای فرد غیرمسموم نیز آسیب زا باشد) سپس اگر گرفتگی تنفس برطرف نشد از ماسک اکسیژن استفاده کنید. در چنین موقعیتی باید بلافاصله برای دریافت مراقبت های پزشکی با اورژانس تماس بگیرید.

     در صورتی که کاربر پس از استنشاق آب اکسیژنه هوشیاری خود را از دست داده بود سریعا او را از محل خارج کرده و به محیط امن دیگری منتقل کنید. اگر تنفس دشوار بود و یا متوقف شد، به او تنفس دهان به دهان دهید (دقت کنید که تنفس دهان به دهان برای افراد غیرمسموم نیز می تواند آسیب زا باشد، در چنین شرایطی حتما پس از عبور از بحران برای دریافت مراقبت پزشکی به پزشک مراجعه کنید)

     بلع آب اکسیژنه:

     در صورتی که کاربرد آب اکسیژنه را بلعید، سرخود و بدون پیشنهاد و صلاح دید پزشک معالج او را مجبور به استفراغ نکنید. پوشش اذیت کننده کاربر مسموم را از تن او خارج کرده. دقت کنید در چنین شرایطی برای دریافت مراقبت های پزشکی و درمان بلافاصله با اورژانس تماس گرفته و یا به درمانگاه مراجعه کنید.

     فرم استعلام قیمت
     ثبت اطلاعات
     logo-samandehi