محصولات
  شرکت ها
    مرتب سازی بر اساس :

     محصولات شیمیایی انواع مختلفی دارند که هر کدام در زمینه ای خاص پرکاربرد هستند. دسته از محصولات شیمیایی که در دنیای صنعت مورد استفاده قرار می ‌گیرند، الکل ها هستند. الکل ها خود انواع گوناگونی دارند. اتانول آمین ها از جمله الکل های پرکاربرد محسوب می شوند.

     اتانول آمین خود به سه نوع تقسیم می شود: مونو اتانول آمین، دی اتانول آمین و تری اتانول آمین. در این قسمت سعی داریم شما را با دی اتانول آمین آشنا کنیم. با ما همراه باشید...

     خرید دی اتانول آمین:

     دی اتانول آمین در دو گرید صنعتی و آزمایشگاهی تولید می‌ شود و همواره مصرف کنندگان بسیاری قصد خرید دی اتانول آمین را دارند. اگر از مصرف کنندگان این محصول هستید، می‌ توانید از لیستی که توسط گروه شیمی بازار مهیا شده است، استفاده کنید.

     این لیست مجموعه ای از تامین‌ کنندگان دی اتانول آمین با بهترین کیفیت می باشد که از اعتبار بالایی برخوردار هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان شرکت های موجود در ارتباط باشید.

     قیمت دی اتانول آمین:

     قیمت تمامی محصولات شیمیایی، روزانه دستخوش تغییرات بسیار زیادی می شوند. به همین علت قبل از ثبت سفارش خود، آخرین قیمت دی اتانول آمین را استعلام کنید. برای این منظور می توانید در قسمت مشخص، درخواست قیمت را به ثبت رسانید تا در کوتاه ترین زمان از قیمت دی اتانول آمین مطلع شوید.

     دی اتانول آمین:

     دی اتانول آمین با نام لاتین Diethanolamineاز جمله ترکیبات مهم صنعتی محسوب می ‌شود که با نام های دیگری نظیر ترولامین، دو هیدروکسی اتیل آمین، دی اتیلول آمین و... نیز مشهور است. همچنین به اختصار این ماده را به صورت DEA و DEOAنمایش داده می شود.

     این ترکیب ارگانیک در ساختار خود یک الکل دوتایی با گروه های هیدروکسیل OH و یک آمین دارد. این ماده شیمیایی در ساختار خود ۴ عدد عنصر کربن با نماد شیمیایی C، ۱۱ عدد عنصر هیدروژن مواد شیمیایی H، یک عدد عنصر نیتروژن نماد شیمیایی N و دو عدد عنصر اکسیژن با نماد شیمیایی O دارد. فرمول شیمیایی دی اتانول آمین به صورت C4H11NO2 می باشد.

     محصول شیمیایی مورد نظر، در فاز جامد به سر می برد و به شکل کریستال های سفید رنگ یافت می شود. همچنین این ماده به شکل مایعی غلیظ نیز در بازار موجود است. در رابطه با بوی آن نیز می ‌توان گفت که بسیار شبیه به بوی آمونیاک است.

     ‏دی اتانول آمین با جرم مولکولی حدود 105 g/mol، حلالیت بسیار خوبی در آب دارد. در واقع زمانی که این ماده در آب حل می شود، منجر به تشکیل محلولی قلیایی با PH بالا می شود.

     در رابطه با نقطه ذوب و جوش این ماده نیز می توان گفت که در دمایی معادل 28 درجه سانتی گراد به نقطه ذوب خود می ‌رسد و در دمایی معادل 271 درجه سانتی گراد به نقطه جوش خود می‌ رسد.

     انواع دی اتانول آمین:

     دی اتانول آمین بسته به میزان درصد خلوص ای که دارد انواع مختلفی دارد. در واقع این ماده شیمیایی با درصد خلوص های مختلفی در صنعت تولید می‌ شود که از هر کدام برای امری خاص استفاده می شود.

     دو نوع دی اتانول آمین ۹۹ درصد و ۵۵ درصد، مهمترین و کاربردی ترین انواع دی اتانول آمین محسوب می شوند که کاربردهای بسیاری در صنعت دارند. لازم به ذکر است که درصدهای ۸۳ و ۸۸ درصد نیز به وفور در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند؛ چراکه آب دیونیزه هستند.

     مشتقات دی اتانول آمین:

     دی اتانول آمین ماده ای به شدت واکنش پذیر و سمی است به همین علت مشتقات این ماده در بسیاری از صنایع نظیر صنعت تولید لوازم آرایشی و بهداشتی، مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله مشتقات دی اتانول آمین می توان به کوکو دی اتانول آمین، کوکامید و لورامید دی اتانول آمین اشاره کرد.

     کوکامید، از جمله مهمترین مشتقات دی اتانول آمین می باشد که به عنوان یک امولسیون کننده و سورفکتانت مورد استفاده قرار می گیرد. کوکامید از ترکیب دی اتانول آمین و روغن نارگیل به دست می آید.

     کاربردهای دی اتانول آمین:

     دی اتانول آمین از محصولات پرکاربرد در دنیای صنعت می باشد. در این قسمت به شرح برخی از کاربردهای این ماده می پردازیم.

     دی اتانول آمین در صنعت نساجی:

     از جمله کاربردهای دی اتانول آمین می توان به استفاده از آن در صنعت نساجی اشاره کرد. در واقع این ماده شیمیایی به عنوان نوعی نرم کننده مورد استفاده قرار می گیرد که می تواند مقاومت محصولات تولیدی را در برابر پارگی و ساییده شدن بالا ببرد‌.

     دی اتانول آمین در صنعت تصفیه گاز:

     دی اتانول آمین نوعی ماده افزودنی محسوب می شود که توانایی تصفیه کردن و شیرین کردن گازهای مختلف را دارد. به همین علت یکی از خریداران اصلی دی اتانول آمین فعالان صنعت تصفیه گاز می باشند.

     دی اتانول آمین در صنعت رنگ سازی:

     از جمله خواص مهم دی اتانول آمین می توان به مقاومت آن در برابر خورندگی اشاره کرد. به علت وجود این خاصیت، از دی اتانول آمین به منظور افزایش مقاومت رنگ ها در برابر خوردگی، در ساختار رنگ ها استفاده می شود.

     دی اتانول آمین در صنعت کشاورزی:

     دی اتانول آمین جزو مواد اولیه سازنده نمک گلیفوسیت می باشد که از جمله محصولات پرکاربرد در صنعت کشاورزی محسوب می‌ شود. در واقع این محصول شیمیایی توانایی همسان سازی مواد شیمیایی کشاورزی را دارد. به همین علت در این صنعت کاربردی است.

     دی اتانول آمین در صنعت تولید شوینده ها:

     دی اتانول آمین توانایی خنثی کردن و برطرف کردن اسید های چرب را دارد. همچنین توانایی تولید کف و ایجاد ساختارهای کرمی را دارا می باشد. به همین علت کارخانه ها با خرید دی اتانول آمین اقدام به تهیه و تولید انواع شوینده ها همچون شامپو می کنند.

     کاربرد دی اتانول آمین در خشک شویی ها:

     از دیگر کاربردهای دی اتانول آمین می توان به استفاده از آن در خشکشویی ها اشاره کرد. نمک های این محصول خواص منحصر به فردی دارند که منجر به استفاده از آن، در صنعت خشک شویی شده است. از جمله خواص دی اتانول آمین، می توان به خاصیت ضد الکتریسیته، ضد زنگ، نرم کننده و... اشاره کرد.

     فرم استعلام قیمت
     ثبت اطلاعات
     logo-samandehi